Projekt do toruńskiego budżetu obywatelskiego.

Dzisiaj Róża Kołodziej (przewodnicząca SMD Toruń) oraz Sandra Topka (sekretarz SMD Toruń) złożyły projekt do budżetu obywatelskiego. Celem ich projektu jest rozpowszechnienie wiedzy i rozwijanie umiejętności z zakresu przemawiania publicznego oraz polepszenie kultury wypowiedzi, poprzez udział w szkoleniu. Przede wszystkim kursanci ukończą zajęcia ze swobodą… Czytaj więcej »Projekt do toruńskiego budżetu obywatelskiego.

“Ornamentatorzy”-zakrzywianie rzeczywistości, czy dzisiaj nie jest podobnie?

Wiersz Zbigniewa Herberta “Ornamentatorzy” to utwór odnoszący się do wszelkich rodzajów sztuki jako narzędzi propagandowych władz totalitarnych. Autor bowiem przeżył okres, podczas którego w Polsce panował komunizm. Był to czas, kiedy rządzący budowali swoją potęgę i zaufanie bazując na manipulacji, zakłamywaniu rzeczywistości i bezprawnej eliminacji… Czytaj więcej »“Ornamentatorzy”-zakrzywianie rzeczywistości, czy dzisiaj nie jest podobnie?

19. Objazdowy Festiwal Filmowy WATCH DOCS – Toruń 2021

WATCH DOCS to jeden z najstarszych i największych na świecie festiwali filmowych poświęconych prawom człowieka. Organizuje go Helsińska Fundacja Praw Człowieka Dzisiaj w programie 19. Objazdowy Festiwal Filmowy WATCH DOCS – Toruń 2021:  „Jeszcze będzie normalnie”, reż. Andrej Kuciła – godz, 17.00 – Znana białoruska… Czytaj więcej »19. Objazdowy Festiwal Filmowy WATCH DOCS – Toruń 2021

Weta nie było!

Jeszcze w zeszłym tygodniu rząd zapowiadał zawetowanie budżetu UE wraz z funduszem odbudowy. Gdyby do tego doszło, byłby to cios dla wszystkich członków. W czwartek udało się wypracować porozumienie pomiędzy państwami członkowskimi, a Polską i Węgrami. Czy można to rozpatrywać jako sukces Polski na arenie… Czytaj więcej »Weta nie było!