Strona główna » ARTYKUŁY » Projekt do toruńskiego budżetu obywatelskiego.

Projekt do toruńskiego budżetu obywatelskiego.

Dzisiaj Róża Kołodziej (przewodnicząca SMD Toruń) oraz Sandra Topka (sekretarz SMD Toruń) złożyły projekt do budżetu obywatelskiego. Celem ich projektu jest rozpowszechnienie wiedzy i rozwijanie umiejętności z zakresu przemawiania publicznego oraz polepszenie kultury wypowiedzi, poprzez udział w szkoleniu. Przede wszystkim kursanci ukończą zajęcia ze swobodą w stosowaniu technik perswazji, w organizacji treści komunikatu. Młodzi skupią się również na społecznym wywieraniu wpływu, komunikatach niewerbalnych, postawach mowy ciała i ekspresji emocjonalnej.

Poprzez cykl bezpłatnych zajęć, uczniowie szkół ponadpodstawowych i szkół wyższych zyskają biegłość w sztuce prowadzenia dyskusji merytorycznych. W dalszej perspektywie rozwijanie wspomnianych kompetencji przyczyni się do podniesienia poziomu debaty publicznej wśród młodzieży oraz wpłynie na rozwój kultury dialogu.

Projekt jest adresowany do młodzieży toruńskiej w wieku od 15 do 26 roku życia mających status ucznia lub studenta.

Wiele osób, nieważne w jakim zawodzie pracuje, wcześniej czy później zetknie się z sytuacją, która wymaga publicznego porozumiewania się z innymi – kiedy mamy zabrać głos na zebraniu, przekazać jakąś informację, podczas szkoleń, prezentacji, wystąpień publicznych itd. Niezależnie czy dotyczy to sfery życia zawodowego czy prywatnego, społeczeństwo dotyka zjawisko, które potocznie nazywane jest tremą, a z psychologicznego punktu widzenia jest niczym innym jak lękiem.

Według badania, przeprowadzonego przez Uniwersytet Stanforda, aż 86% ludzi przyznaje się do odczuwania dyskomfortu przed wystąpieniem publicznym. Dotyczy to głównie młodych osób, które stresują się przed takimi wydarzeniami, zwłaszcza w otoczeniu swoich rówieśników. Ponadto, szkoły nie oferują zajęć powszechnie dostępnych, na których młode osoby mogłyby budować swoją charyzmę i pewność w wystąpieniach. Tym samym jest to niezbędna umiejętność na drodze kariery każdej młodej osoby. Buduje to pewność siebie, nie tylko w czasie wystąpień, ale i w codziennych sytuacjach. Wśród nas, młodych jest wiele osób, z szeroką wiedzą i doświadczeniami, którym obawa przed przemawianiem zamyka wiele możliwości zawodowych i uniemożliwia dzielenie się wiedzą.  

Zajęcia przede wszystkim pozytywnie wpłyną na rozwój kultury języka i podniesienie poziomu rozmów międzyludzkich. Zwiększą również szansę młodych osób na rynku pracy.

Właśnie dlatego cykl szkoleń w tym zakresie jest potrzebny, aby każda osoba zainteresowana tym tematem miała możliwość uczestniczenia w zajęciach.

Teraz dziewczyny czekają na dalsze rozpatrzenie wniosku i październikowe głosowanie!

+4

1 myśl na “Projekt do toruńskiego budżetu obywatelskiego.”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *