Strona główna » ARTYKUŁY » 19. Objazdowy Festiwal Filmowy WATCH DOCS – Toruń 2021

19. Objazdowy Festiwal Filmowy WATCH DOCS – Toruń 2021

WATCH DOCS to jeden z najstarszych i największych na świecie festiwali filmowych poświęconych prawom człowieka. Organizuje go Helsińska Fundacja Praw Człowieka

Dzisiaj w programie 19. Objazdowy Festiwal Filmowy WATCH DOCS – Toruń 2021:

🟣 „Jeszcze będzie normalnie”, reż. Andrej Kuciła – godz, 17.00 – Znana białoruska dziennikarka trafia do szpitala po pobiciu przez milicję podczas demonstracji przeciwko sfałszowanym wyborom. Dlaczego, mając tak wiele do stracenia, zdecydowała się zaryzykować swoją pozycję i jak wyobraża sobie przyszłość?

🟣 „Co będziemy robić jutro?”, reż. Maksim Szwed – godz. 17.30 – Maksim Szwed o swoim pierwszym dniu wolności po aresztowaniu podczas mińskich protestów.

🟣 DYSKUSJA ONLINE: Prawdę mówiąc na Białorusi – media i adwokaci na celowniku władzy – godz. 18:00 – na żywo na FB, z możliwością zadawania pytań w komentarzach, z tłumaczeniem na polski język migowy.

🟣 „Bo nie wiedzą co czynią”, reż. Daniel Karslake – godz. 19.30 – Dokument ukazuje życie amerykańskich rodzin, a także i homoseksualnych dzieci.

UWAGA.

Aby wziąć udział w festiwalu, trzeba wypełnić formularz, 15 minut przed filmem zostanie udostępniony link i hasło ważne do 23.59.

https://forms.gle/pgWacCPvXpCEFwPVA

ENJOY! 🌸

#Białoruś#Belarus#online#demokracja#prawaczłowieka
#theartandpolitics

źródło: Watch Docs 

+1

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *