Strona główna » ARTYKUŁY » 29. urodziny Radia Maryja – impreza u Rydzyka z udziałem PiS.

29. urodziny Radia Maryja – impreza u Rydzyka z udziałem PiS.

Wczoraj, 5 grudnia 2020 r., odbyły się obchody 29. rocznicy powstania Radia Maryja w Toruniu. Tym co zwróciło naszą uwagę, to brak stosowania się do reżimu sanitarnego przez duchownych oraz większości polityków partii PiS, w tym głównych przedstawicieli rządu (którzy sami ustanowili obowiązujące zasady). Brak jakichkolwiek konsekwencji wobec tej sytuacji, świadczy o ich wyimaginowanej “wyższości” i uprzywilejowaniach.

Ponadto, podczas wydarzenia padły, kontrowersyjne słowa. Tadeusz Rydzyk wypowiada się o Edwardzie Janiaku, który niedawno został oskarżony o tuszowanie przestępstw seksualnych w swojej diecezji, “Zwróćmy uwagę na to, co mówią, i nie dajmy się. Nie dajmy się. I w Kościele się nie dajmy. To że ksiądz zgrzeszył? No zgrzeszył. A kto nie ma pokus? Niech się pokaże.” Część duchownych i polityków prawicy aplaudowali te słowa, wyrażając w ten sposób aprobatę sprawcom. To świadczy o ciągłej bagatelizacji problemu pedofili w Kościele.

Odniósł się również do Strajku Kobiet, nazywając kobiety (albo i nie kobiety) morderczyniami. Mówi: “Gratulacje pani minister, tak trzymać. A nie te – nie wiem, czy to są kobiety, czy nie kobiety – te które wołają, żeby zabić dzieci. Co to za kobiety? I mówią, że to jest Strajk Kobiet. To nie jest Strajk Kobiet.”

Te wszystkie słowa, brak reakcji ze strony publiczności, inne wypowiedzi ministrów i polityków, świadczą o kompletnym lekceważeniu praw człowieka. Dają do zrozumienia, że nie można liczyć na jakiekolwiek działania ze strony rządzących na zwalczanie przestępstw seksualnych w Kościele, o których tak zapewniają. Aż strach wyobrazić sobie pracę ich “niezależnej” komisjii do spraw pedoflili.

Dodatkowo, skargi Tadeusza Rydzyka na brak pieniędzy, to kłamstwo. Według wyliczeń OKO.Press z ubiegłego roku, Ojciec Dyrektor dostał co najmniej 214 mln złotych z budżetu państwa za rządów partii PiS. Więc o jakim braku pieniędzy mowa?

I tak jak mówi łacińska sentencja “qui tacet, consentire videtur” – kto milczy, ten zdaje się zezwalać, możemy śmiało wywnioskować, że brak jakiejkolwiek reakcji i milczenie polityków PiS i SP, to akceptacja wszystkiego o czym wspominał Rydzyk.

Jako Młodzi Demokraci z Torunia nie zgadzamy się na wydarzenia o takim charakterze, a w szczególności nie przyzwalamy na kłamstwa, znieważanie kobiet i bierność w stosunku do ofiar molestowania seksualnego.

#Toruń#osiemgwiazdek#PiS#KiedyPaństwoMnieNieChroniSwojejSiostryBędęBronić

+3

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *